Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Як чистити і прати плащову тканину?2019-12-19Теплі і легкі куртки, весняні та зимові пальта, болоневі жилети та інші предмети верхнього одягу - все це шиється з популярною плащової тканини. Досит
Як чистити і прати плащову тканину?

Як чистити і прати плащову тканину?

Теплі і легкі куртки, весняні та зимові пальта, болоневі жилети та інші предмети верхнього одягу - все це шиється з популярною плащової тканини. Досить універсальний і вологостійкий матеріал, надійно захищає тіло від холоду і вологи, оберігає від поривів вітру і морозу. Але крім легкості і зручності цього типу одягу, плащова тканина також забезпечує комфорт і дозволяє вибирати з величезного розмаїття кольору.

Але через деякий час виникає питання: яким чином доглядати за верхнім одягом, виготовленим з плащової тканини? Для того, щоб одяг швидко не псувався і носився багато років, необхідно періодично влаштовувати чистку і прання виробу. Дуже важливо приступити до очищення плащової тканини відразу після забруднення. Застарілі плями набагато складніше виводити і це буде більш травматично для матеріалу.

Як видаляти жирні плями з плащової тканини?

  • Мило. Важливо видаляти жирні плями з куртки тоді, коли вони ще свіжі і не встигли занадто глибоко проникнути в структуру матеріалу. Найбільш зручним методом є використання звичайного господарського мила. Потрібно нанести невелику кількість мила на забруднену ділянку, далі важливо залишити намилену тканину на кілька годин. По закінченню часу, можна усунути забруднення, ополоснув в теплій воді або ж повністю виправши виріб руками або в пральній машині;
  • Сіль. Звичайна харчова сіль ефективно бореться з жирними плямами різного походження. Сіль має властивість вбирати в себе жир і тим самим усувати осередок забруднення на куртці або пальто;
  • Нашатирний спирт. Якщо плащ або куртка виготовлені ​​зі світлого матеріалу, то жирні і масляні плями, можна усунути за допомогою нашатирного спирту. Для цього необхідно просто змочити ватний тампон в нашатирному розчині і протерти забруднені ділянки. Важливо відзначити, що використовувати цей метод з нашатирним спиртом можна тільки на світлому одязі. Кольоровий і темний одяг постраждає від втрати кольору;
  • Видалити забруднення з тканини можна при використанні сухої гірчиці. Для цього необхідно зробити розчин порошку з теплою водою і нанести засіб на жирні місця, залишити на кілька годин для впливу. Після цього необхідно сполоснути виріб в теплій воді.

Всі ці методи забезпечують бюджетну можливість усунути жирні плями. Для очищення тканини від іншого роду забруднень достатньо випрати куртку за допомогою прального порошку і кондиціонера в пральній машинці в делікатному режимі.

Якщо після забруднення минув певний час, то пляма вважається застарілою і вимагає більш ретельного підходу до її виведення. Серед найбільш популярних способів усунути застарілі плями, прийнято використовувати нагрітий крохмаль. Ця суспензія дозволить усунути легко і акуратно позбавити плащову тканину від плям.

Якщо ж на куртці або плащі після прання утворилися розводи від порошку і бруду, необхідно вдатися до більш результативного методу очищення. Для цього буде потрібно невелику кількість засобу для миття посуду нанести на ділянку ураження і ретельно увібрати. Після закінчення деякого часу, необхідно сполоснути плащову тканину в теплій воді.

Плащова тканина не дуже ніжний і вимогливий матеріал, але все ж необхідно намагатися усунути забруднення в мінімальні терміни. Це допоможе зберегти верхній одяг в чудовому стані на кілька сезонів.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт