Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Як пофарбувати гіпюр?2019-12-18Пофарбувати гіпюр дуже легко, так як він виготовлений з натуральних волокон і активно вбирає барвник, тому застосовувати фарбу слід акуратно. Можна по
Як пофарбувати гіпюр?

Як пофарбувати гіпюр?

Пофарбувати гіпюр дуже легко, так як він виготовлений з натуральних волокон і активно вбирає барвник, тому застосовувати фарбу слід акуратно. Можна пофарбувати ажурний матеріал повністю, в цьому немає нічого складного.

Підготовка фарби

Чим пофарбувати білий гіпюр цікаво багатьом майстриням. Для фарбування підійде будь-який барвник, який можна купити в магазині тканин. Перш ніж почати фарбувати необхідно підготувати барвник:

1. Потрібно закип'ятити необхідну кількість води в емальованій посудині і перелити окріп в містке відро. Додати барвник рідкий або порошок і все добре збовтати до однорідності.

2. Скільки взяти фарби залежить від того яку кількість матеріалу треба пофарбувати. Якщо планується фарбувати півкілограма ажурного гіпюру, буде потрібно один пакет порошку або 1/2 рідкого барвника, розведеного у відрі з гарячою водою.

3. Порошок розводять в 0.5 л окропу, а потім переливають в 12-літрове відро з водою. Температурний режим слід витримати приблизно 60 С.

Готувати фарбувальну суміш необхідно безпосередньо перед додаванням гіпюру і опускати його в готовий розчин. Якщо спочатку відправити гіпюр, то про однорідність фарбування можна забути, з'являться плями.

Метод фарбування

Метод повного фарбування матеріалу простий. Фарбування виконується за такою технологією:

1. Гипюрова тканина замочується в розведеному заздалегідь барвнику. Гіпюр занурюється повністю. Щоб матеріал не спливав необхідно притоплювати його за допомогою лопатки із пластику або дерева. А можна надіти медичні рукавички і утримувати гіпюр вручну. Фахівці радять надягати рукавички, халат або фартух, а також старі речі, які не шкода забруднити під час фарбування.

2. Через 5 хвилин добавляється 0.25 л солі або 0.25 л світлого винного оцту. Це підвищить реакцію і дасть колір. Застосовувати сіль треба, якщо гіпюрова тканина містить вовну, волокна китайської кропиви, бавовну або віскозу. А оцтова добавка буде потрібна, якщо гіпюр виконаний з вовни, шовку або нейлону.

3. Для найбільш яскравого і багатого відтінку тримати ажур необхідно 30 хвилин, регулярно обережно перемішуючи матерію в ході процесу. Щоб надати легкий відтінок замочувати потрібно на 10 хвилин. Ажурна матерія дуже активно вбирає барвник і тому не треба затягувати з часом витримки. Перемішувати потрібно, щоб гіпюр пофарбувався рівномірно і не утворилося плям.

4. Тканина витягується з розчину і прополіскується під теплою водою хвилин 15.

5. Після цього треба прополоскати під холодною водою з крана, доки не стане чиста вода. Тепла вода промиє поверхню матерії, а прохолодна закріпить результат, щоб не утворилося патьоків.

6. Тепер ажурний матеріал можна випрати в делікатному режимі і висушити. Для прання потрібно м'який порошок і теплу воду, а прополоскати потрібно в прохолодній воді.

Увага! Гіпюрова тканина після висихання буде трохи світлішою, ніж мокра. Крім процесу фарбування багатьох цікавить чим відбілити гіпюр. Фахівці рекомендують застосовувати органічні відбілювачі або засоби з активним киснем та неагресивні відбілювачі.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт