Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Які існують види атласної тканини?2019-12-18Атлас - шовкова або напівшовкова тканина, яка виготовляють шляхом спеціального атласного переплетення ниток. Для виготовлення можуть бути використані
Які існують види атласної тканини?

Які існують види атласної тканини?

Атлас - шовкова або напівшовкова тканина, яка виготовляють шляхом спеціального атласного переплетення ниток. Для виготовлення можуть бути використані тільки нитки шовку або комбінація шовкових і бавовняних, а також шовкових і синтетичних ниток. Залежно від складу різні види атласу мають відмінні риси, властивості і зовнішній вигляд. Атласний спосіб переплетення ниток формує особливу гладку поверхню готового матеріалу.

Види атласу:

• Двосторонній атлас;

• Сатин;

• Креп;

• Дюшес;

• Тафта;

• Стрейч;

• Креш.

Двосторонній атлас має гладку поверхню з обох сторін. За рахунок щільного переплетення тканина виходить особливо міцною. Таке полотно є важким і тому рідко застосовується для виготовлення предметів гардероба. Для суконь і блуз краще віддавати перевагу сатин або крепу.

Сатин - один з найбільш популярних різновидів атласу. Для виготовлення застосовується комбінація шовкових ниток з бавовняними. Спеціальний метод плетіння створює на поверхні тканини помітний блиск. Матеріал використовується в усіх сферах домашнього текстилю: для пошиття суконь, сарафанів, святкового вбрання. Популярний атлас-сатин і в пошитті комплектів постільної білизни.

Крем-атлас виготовляється з шовкових ниток із застосуванням методу посиленого скручування волокон. Особливість методу скручування дозволяє отримати привабливий глянсовий блиск на поверхні матеріалу. Креп є особливо щільною тканиною та чудово підходить для виготовлення предметів жіночого та дитячого одягу.

Дюшес - матеріал, який виготовляється з комбінації шовкових і синтетичних волокон. За рахунок шовку у складі тканина також володіє привабливим блиском на зовнішній поверхні, а завдяки синтетичним ниткам не схильна до зминання і деформації. Матеріал довговічний, пружний і міцний, добре піддається драпіровці і тому широко використовується при пошитті предметів жіночого гардеробу.

Тафта - різновид щільної тканини з глянсевою поверхнею. Виготовляється шляхом спеціального методу скручування ниток шовку, бавовни і синтетичних волокон. Завдяки складу матеріал володіє масою позитивних якостей: візуальна досконалість, приємний контакт зі шкірою, не схильність до деформації. Тафта широко поширена при пошитті предметів гардероба, штор, скатертин.

Атлас-стрейч є повністю синтетичним матеріалом, але атласний метод скручування створює візуальний атласний ефект. Матеріал не схильний до зминання і деформації, довговічний, зносостійкий і використовується при пошитті спортивного одягу.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт