Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Постільна білизна з сатину: переваги і недоліки2019-12-16Сатин виготовляють з натуральної бавовни шляхом подвійного переплетення ниток, в результаті виходить досить щільне полотно, яке має шовковисту структу
Постільна білизна з сатину: переваги і недоліки

Постільна білизна з сатину: переваги і недоліки

Сатин виготовляють з натуральної бавовни шляхом подвійного переплетення ниток, в результаті виходить досить щільне полотно, яке має шовковисту структуру і глянсовий блиск. Назва сатин з'явилося в середні віки від давньо китайського портового міста. Сатин тоді представляв собою гладку шовкову тканину. Вже на початку 20 століття технологія виготовлення змінилася, при виробництві сатину стали застосовувати бавовна, що посилило міцність тканини і зробило її доступною за вартістю. Для збільшення щільності сатину і якість його фарбування використовується метод мерсеризації. Її суть полягає в тому, що готові бавовняні нитки обробляються лугом. Волокна при цьому змінюють свою структуру, вони набухають і стають більш щільними і міцними. Для створення блиску використовують також метод каландрування. Для цього тканину пропускають між розігрітими каландровими валами. Зовнішній вигляд сатину в результаті поліпшується - полотно розгладжується. Сатин можна розділити на кілька видів. Якість і зовнішній вигляд сатину багато в чому залежить від щільності. Щільність - це кількість переплетених ниток на 1 кв. см. Найпростіший сатин має від 85 до 130 ниток в переплетенні. У набивному сатині число ниток від 85 до 170. Причому, візерунок утворений на такій тканині кольоровими нитками в полотні й як би не має кінця. Друкований (купонний) сатин має щільність до 170 ниток, але малюнок наноситься прямо на тканину.

Сатин жакард щільне двостороннє полотно, яке не має лицьової та зворотної сторони. Число ниток становить від 170 до 220. Формування візерунка відбувається в процесі виготовлення тканини. При цьому використовуються нитки різних кольорів. В результаті малюнок виходить цікавим і незвичним. Найщільніша тканину - це мако сатин з числом ниток не менше 220. Мако сатин має особливу гладкість і шовковистість. При його виготовленні строго дотримуються пропорцій поздовжніх і поперечних ниток, завдяки чому такий сатин виходить міцним, тонким і повітряним.

Розрізняються види сатину і за складом волокон. Бавовняний сатин виготовляється виключно з бавовни. Причому щільність такої тканини може бути різна. Сумішевий сатин, крім бавовни, включає в себе синтетичні волокна. Такі добавки збільшують міцність і зносостійкість тканини.

Сатин дубль являє собою комбінацію бавовняних і віскозних волокон.

Атлас-сатин об'єднує в собі властивості бавовни і шовку. При його виготовленні для виворітного боку використовується бавовна, а для лицьової - шовк. Зворотний бік виходить матовий, а лицьова сторона має шовковий блиск.

Креп-сатин відрізняється від атлас-сатину тим, що при його виробництві використовується як натуральний так і штучний шовк.

Види сатину можна класифікувати також за призначенням. Наприклад, корсетний сатин, має високу щільність, використовується для корсетів. Платтяний можна використовувати для пошиття одягу. Портьєрний - декоративний вигляд сатину, який застосовується для пошиття портьєр, фіранок, штор.

Як використовувати сатин?

Сатин є чудовою тканиною для пошиття різних виробів від одягу до постільної білизни.

Однотонний вибілений або гладкофарбований сатин є однотонне полотно без малюнків. Такий сатин використовується для пошиття недорогої постільної білизни і робочого одягу. Сатин-дубль застосовується як підкладкова тканина.

З атлас-сатину шиють ошатний одяг, а також штори, скатертини. Найдорожчим є купонний сатин. Вироби з такого сатину шиються з спеціально підібраного за розміром матеріалу, а не з рулонного полотна. З сатину шиють також чоловічі сорочки. Сатин є чудовою тканиною для виготовлення якісної постільної білизни. Білизна з сатину гладка, ковзка, ніжна, красива. Вона чудово дарує тепло і затишок. При цьому не викликає алергії, вбирає вологу і дуже практична. Кращим варіантом для постільної білизни є сатин з 100% бавовни. Чим вища щільність матеріалу, тим краща якість білизни.

Білизна з сатину, як прати?

Перед використанням нової постільної білизни з сатину, її слід попрати. При цьому тканина стає м'якше, що збільшує термін її служби. Перше прання повинна бути при температурі до 40 градусів, а наступні - не більше 60%. Пральний порошок повинен мати якомога менший вміст відбілюючих засобів. Перед пранням наволочки і підковдри необхідно вивернути, а якщо є ґудзики або блискавки, то їх треба застебнути. Після прання білизну можна не прасувати. Сатин не дуже добре відводить тепло, тому постільну білизну з сатину краще застосовувати в холодну пору року, а влітку варто використовувати білизну з іншої тканини, наприклад, бязі.

Що краще сатин або бязь?

Ці матеріали відрізняються за способом плетіння, зовнішнім виглядом і іншими характеристиками. Бязь гладка і матова, сатин - глянсовий, блискучий. В основу обох тканин входить бавовна. Але також кожен вид цих тканин може включати різні добавки, що і впливає на їх властивості.

Бязь - це щільна бавовняна тканина, що має полотняне переплетення нитка через нитку і в необробленому вигляді нагадує полотно. Випускаються декілька видів бязі: невибілена (не оброблена тканина), рівномірно забарвлена ​​однотонна, набивна (з кольоровим малюнком). У складі бязі можуть бути не тільки натуральні, але і синтетичні волокна, що сприяє збільшенню міцності тканини. Постільна білизна з сатину гладка, ковзка, красива. А з бязі - більш проста і міцна, тканина м'яка і не ковзає. Бязь практична для повсякденного використання, добре пропускає повітря і тому постільну білизну з бязі краще використовувати влітку. Тоді як сатин краще зберігає тепло і більше підходить для холодів. Крім того, бязь найекономніший варіант тканини для постільної білизни, але швидко вигорає, тоді як сатин можна багато разів прати без втрати яскравості.

Переваги і недоліки матеріалу

Сатин має масу позитивних якостей:

● відмінно вбирає і відводить вологу

● забезпечує оптимальний баланс температур

● має тривалий термін експлуатації

● при пранні майже не дає усадки, не мнеться

● має гарний зовнішній вигляд.

Недоліком тканини є її здатність зберігати тепло, що може привести до перегріву в спекотний період, а також більш висока вартість в порівнянні з іншими матеріалами.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт