Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Яку тканину вибрати для розпису фарбою?2019-12-18Розпис по тканині, іншими словами «батик» - один з найбільш поширених видів рукоділля. Ще з давніх часів на Сході стали використовувати ро
Яку тканину вибрати для розпису фарбою?

Яку тканину вибрати для розпису фарбою?

Розпис по тканині, іншими словами «батик» - один з найбільш поширених видів рукоділля. Ще з давніх часів на Сході стали використовувати рослини для виготовлення фарб і нанесення незвичайних малюнків на поверхню текстильних матеріалів.

На даний момент, найбільш використовуваною технікою є батик. Для нанесення використовуються переважно фарби на основі аніліну - спеціального хімічного елемента. Існує кілька методів виготовлення речей в стилі батик, а точніше холодний і гарячий методи нанесення.

На якій тканині найкраще малювати?

Вибирати тканину необхідно не тільки виходячи з власних уподобань, а й за якістю матеріалу. Наприклад, вовняні тканини абсолютно не підходять для розпису, адже через шорстке покриття і безліч борозенок - малюнок не зможе лягти плавно, а обов'язково розтечеться і втратить привабливий вигляд.

Також до невживаних видів відноситься будь-яка сумішева тканину. Причина полягає в тому, що забарвленню піддаються тільки натуральні волокна, які наявні в складі тканини. Відповідно це сильно міняє структуру малюнка, псує його і не відображає дійсної задумки художника.

Тканини, які підходять для розпису:

• Атлас;

• Шифон;

• Крепдешин;

• Бавовна і льон.

Атлас - матеріал щільного шовкового або частково шовкового атласного переплетення. Завдяки спеціальній техніці, формується гладка і привабливо блискуча лицьова поверхня. Матеріал чудово піддається нанесенню фарби на поверхню, незалежно від холодного або гарячого методу роботи в стилі батик.

Шифон є особливо тонкою і повітряною тканиною полотняного переплетення з ниток крепового скручування. За рахунок технології сильного скручування, техніка набуває невагомості, тонкості і злегка рельєфного покриття. Фактура дещо ускладнює процес розпису, тому вибирати шифон для новачків не рекомендовано.

Досвідчені і професійні умільці створюють на поверхні шифону чудові картини і панно, в деяких випадках використовується техніка подвійного нанесення принта.

Крепдешин - матеріал, що виготовляється з шовкової крепової тканини, володіє легким блиском на зовнішній поверхні. Є одним з поширених видів тканини в східній Європі. Поверхня тканини має певну шорстку фактуру, що також трохи ускладнює роботу з матеріалом.

Бавовна і льон є натуральними матеріалами рослинного походження. А за рахунок натуральності волокна відмінно вбирають фарбу і відтворюють бажані яскраві відтінки. Бавовна і льон мають порівняно гладку поверхню і невисоку вартість, що робить їх найбільш поширеними варіантами серед новачків.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт