Шановні покупці! ТК-Маркети працюють, навіть за відсутності світла! Чекаємо на вас пн-сб з 9 до 19 та в нд з 9 до 17!

0800 752 001

 
  • 0800 752 001
  • 044 229 5898
  • 067 400 1901
  • 050 488 5898
  • 063 238 0058
Передзвоніть мені
Вельвет, велюр, оксамит - у чому різниця?2019-12-19Вельвет, велюр і оксамит - тканини, які на перший погляд дійсно можна переплутати, адже всі три види мають характерну поверхню з ворсу. Велюр прийнято
Вельвет, велюр, оксамит - у чому різниця?

Вельвет, велюр, оксамит - у чому різниця?

Вельвет, велюр і оксамит - тканини, які на перший погляд дійсно можна переплутати, адже всі три види мають характерну поверхню з ворсу. Велюр прийнято використовувати для декоративної оббивки меблевих гарнітурів, а вельвет і оксамит - широко застосовуються у виготовленні різних елементів жіночого і чоловічого гардероба. Варто відзначити, що вельвет - один з різновидів оксамиту, а відмінність полягає в більш довгому ворсі.

Що таке вельвет?

Вельвет - тканина з густим ворсом і рубчиковим візерунком, завдяки якому і відрізняється від інших матеріалів. В основі тканини лежить спеціалізована бавовняна пряжа. Вельвет може бути абсолютно будь-якого кольору, володіє зносостійкістю і міцністю. Завдяки еластичності з вельвету прийнято виготовляти брюки, пальто і піджаки. Матеріал може виносити безліч прань, не втрачаючи первісного вигляду.

Оксамит - тканина з розрізаним ворсом, що отримується шляхом плетіння п'яти ниток, одна з яких формує ворс, а решта - стають основою тканини.

Оксамит може виготовлятися з:

  1. Шовкових ниток;
  2. Бавовняних волокон;
  3. Вовни.

Оксамит застосовується для шиття ошатних суконь і елегантних костюмів. Досить часто оксамит використовується для оббивки або часткової обробки меблевих гарнітурів. Верхній одяг з оксамиту виготовляють рідко - матеріал порушує власну структуру при попаданні води і довго сохне.

Велюр - матеріал, витканий із вовняних або бавовняних ниток методом суконного прядіння. Ворс може бути гладким або розташовуватися у вигляді візерунків. Велюр найбільш часто використовується для виготовлення елементів жіночого, чоловічого та дитячого гардеробу.

Незважаючи на подібність зовнішнього вигляду, всі три матеріали є самобутніми, неповторними і відрізняються в застосуванні.

Автор:Текстиль КонтактТекстиль Контакт